Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
pl
cz
de
en
 
panorama tytuł menu
ornament haft ludowy
Dlaczego „Trzy Kultury”?
Śląsk posiadał zawsze swą odrębność geograficzną. Tworzy wyraźną jednostkę fizjograficzną w ramach  zlewiska  macierzystej  rzeki  Odry.
Z oparciem na południu o góry Sudety. Utworzona na samym początku 11-go wieku diecezja wrocławska odpowiadała swymi granicami tym właśnie uwarunkowaniom naturalnym. Sudety były taką naturalną granicą Śląska z Czechami i Morawami.  Rzeka  Kwisa,  Nysa
i Bóbr była naturalną granicą z Łużycami. Od  północy  Śląsk  graniczył
z Wielkopolską i Brandenburgią. Naturalna geograficznie kraina podlegała jednak dość częstym jak na skalę czasu 1100 lat zmianom o charakterze politycznym, i kulturowym. Śląsk do 1348r (Układ w Namysłowie) występował jako część państwa Piastów. Następnie wszedł we władanie dynastii Luksemburgów która to zarządzała nim jako członem czeskiej Korony Świętego Wacława. Wraz z nią, wszedł automatycznie od roku 1526 do Korony Habsburgów. Należy dopowiedzieć,  że  aż  do roku 1742 dzielnica składała się z 11 księstw
i kilkunastu mniejszych terytoriów stanowych. Po roku 1742 Pruscy władcy którzy zdobyli Śląsk utworzyli tak zwaną państwową prowincję składającą się z dwu departamentów kameralnych a one z 48 powiatów. Od 1919 Sląsk miał 2 prowincje górnośląską i dolnośląską (stolica Wrocław) w niej 2 rejencje wrocławską i legnicką.
Po II wojnie światowej Śląsk został przypisany Polsce. Granice obecne, granice naszej „Małej Ojczyzny” łączą więc w sobie tradycje, kulturę, zabytki materialne, dziedzictwo gospodarcze, architekturę i religie Trzech WIELKICH Kultur (POLSKIEJ, CZESKIEJ, i ŁUŻYCKO-NIEMIECKIEJ) które tutaj na Śląsku były i które to powinny być dla potomności zachowane.

Genezą budowy tego Ośrodka było wspólne dojrzenie, upowszechnienie w duchu szacunku i tolerancji tego wszystkiego co w tych Kulturach najlepsze. Służyć temu mają spotkania ludzi z tych krajów. Ludzi którzy mają podobny pogląd na takie historycznie skomplikowane sytuacje jak na Śląsku, których przecież w Europie nie brakuję. Spotkania, wypoczynek na łonie natury, przyjaźń i ten niezapomniany Złoty Widok.


gospodarze

Zapraszamy,
Helena i dr Jerzy Łaskawiec.
ornament haft ludowy
noclegi
kontakt
Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o wolnych terminach, wynająć domek, apartament lub uzyskać inne informacje, prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć drogą meilową lub oddzwonimy. Można również zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów telefonów.
kontakt
Adres ośrodka / Kontakt:
Trzy Kultury Złoty Widok Jerzy Łaskawiec
ul. Osiedle Podgórze 3, 58-580 Szklarska Poręba
kom.: (+48) 600813763, (+48) 602415650
mail: pzge@pzge.pl
Kontakt w sprawie rezerwacji: rezerwacja@trzykultury-zlotywidok.pl
kom.: (+48) 600813763,
Adres do korespondencji:
ul. Kwiatowa 8, 51-252 Wrocław
Konto w złotówkach
77 1090 2398 0000 0001 3119 7874
Konto w Euro
IBAN – PL 61 1090 2398 0000 0001 3119 8065
SWIFT – WBKPPLPP


  Formularz kontaktowy
  Imię, Nawisko, Firma*:
  Telefon*:
  *Adres e-mail:
* wymagane pola do wypełnienia
  Pytanie:

Mapka dojazdu do ośrodka

malgosia martyna agatka złoty widok kontakt galeria ośrodka regulamin ośrodka Seo LTB - pozycjonowanie stron www

Noclegi szklarska poręba i okolice

Domki złoty widok do wynajęcia w Szklarskiej Porębie z pięknym widokiem na góry. Noclegi w okolicach Szklarskiej Poręby to oferta naszego ośrodka domków rekreacyjnych Złoty Widok skierowana
dla wszytskich osób szukających spokoju i wspaniałego wypoczynku w górach Karkonoskich. Nasze domki przygotowane są na nocleg od 4 do 9 osób - w sam raz dla rodzin.